wojtyra

Idź do spisu treści

Menu główne

Pieczątki polimerowe

Pieczątki metodą polimerową, czyli wykonane z fotopolimeru wykonujemy od 1992 roku i śmiem twierdzić, że jest to obecnie najlepsza technologia produkcji pieczątek, jeżeli chodzi o możliwości graficzne, trwałość i niezawodność. Pod warunkiem oczywiście, że wykonawca jest fachowcem, zna technologię z jej niuansami i potrafi wykorzystać jej zalety.
My znamy tę technologię doskonale i nie ma ona dla nas tajemnic. Płytki tekstowe wykonane w tej technologii charakteryzują się doskonałą jakością, bardzo dobrze oddają najdrobniejsze szczegóły grafiki i ich odbicie jest porównywalne z wydrukiem z drukarki atramentowej.
Wykonane przez nas płytki tekstowe, montujemy w różnego typu oprawach, zgodnie z życzeniem zamawiającego. Mogą to być zwykłe uchwyty, bądź pudełka metalowe i z tworzywa, oprawy typu "pen", ale też automaty pieczątkarskie czołowych producentów jak Wagraf, Trodat, Shiny czy Colop

UCHWYTY

Najprostsza oprawa, aczkolwiek wychodząca powoli z użycia to uchwyt nazywany również gryfem bądź kołkiem. Stosowane kiedyś uchwyty drewniane zostały zastąpione przez uchwyty z tworzywa, aczkolwiek te drewniane nadal jeszcze występują i sporadycznie są używane.
Uchwyty występują w szerokiej gamie rozmiarowej od bardzo małych do bardzo dużych i te duże są jeszcze najczęściej wykorzystywane.

PUDEŁKA

Kolejny tradycyjny typ oprawy to pudełka. Metalowe, stosowane od bardzo dawna, oraz z tworzywa. Zakres rozmiarowy jest znacznie skromniejszy niż w przypadku uchwytów, a w przypadku pudełek z tworzywa są to tylko najpopularniejsze rozmiary.

OPRAWY KIESZONKOWE

Często zmuszeni jesteśmy pieczątkę mieć przy sobie cały czas. Wówczas najwygodniejsze w użyciu są oprawy kieszonkowe oferowane przez czołowych producentów, jak Trodat, Colop czy Shiny. Pieczątka zamontowana w takiej oprawie jest niewielka gabarytowo, przez co zajmuje mało miejsca w kieszeni czy torebce.

AUTOMATY

Największą grupą opraw, ostatnio najczęściej stosowaną i najwygodniejszą w użyciu są automaty. Oferujemy automaty czołowych światowych producentów takich jak Wagraf, Trodat, Shiny i Colop. W automatach można wykonać pieczątki od najmniejszych (7 x 10 mm) do największych (65 x 116 mm). Jakość odbicia dobrze wykonanej pieczątki jest porównywalna z wydrukiem atramentowym.

Automaty WAGRAF

Podstawowymi automatami stosowanymi do oprawy standardowych pieczątek nagłówkowych i podpisowych są automaty polskiej firmy WAGRAF w dwóch liniach: Wagraf i Wagraf Polan. Obydwa typy charakteryzują się trwałością i niezawodnością. Automaty tego producenta mają najbardziej praktyczną i niezawodną zatyczkę zamykającą.


 

Automaty TRODAT

TRODAT to linia nowoczesnych automatów austriackiego producenta. Oferujemy podstawowe rozmiary do oprawy pieczątek nagłówkowych, podpisowych i innych w podobnych rozmiarach. Automaty charakteryzują się niezawodnością i nowoczesnym wygladem. Posiadają zatyczkę zamykającą.

Automaty COLOP

W ofercie mamy nowoczesną linię automatów COLOP IQ w rozmiarach do standardowych pieczątek nagłowkowych i podpisowych. Cechą charakterystyczną tych automatów jest możliwość ich personalizacji i umieszczenia na obudowie dowolnej grafiki, która powoduje, że pieczątka jest niepowtarzalna pod względem wyglądu. Możliwe jest też np. ujednolicenie wszystkich pieczątek w firmie jedną grafiką na obudowie (np. logo, zdjęcie itp.). Automaty posiadają zatyczkę zamykającą.

Automaty SHINY

Linia automatów tajwańskiego producenta charakteryzująca się bardzo solidną budową i niezawodnością. Częściowe pokrycie obudowy tworzywem podobnym do gumy powoduje, że są przyjemne w dotyku. Rozmiary typowe do pieczątek nagłówkowych i podpisowych. Automaty posiadają zatyczkę zamykającą.

Automaty NIETYPOWE

Automaty nietypowe tzn. automaty o nietypowych rozmiarach, bardzo małe, bardzo duże, kwadratowe, okrągłe itp.
Największy zakres rozmiarowy oferujemy automatów firmy Shiny.


Automaty małe
To automaty już w rozmiarze od 7 x 13 mm. Prostokątne, kwadratowe i okrągłe.Automaty duże
W podstawowej linii to automaty do rozmiaru 75 x 40 mm. Większe sprowadzamy na konkretne zamówienie. Nawiększe rozmiary występują w konstrukcji tzw. szkieletowej.


Automaty okrągłe
Zakres rozmiarowy automatów okrągłych to średnice od 12 mm do 52 mm.

Automaty SZKIELETOWE

Automaty szkieletowe oferujemy głównie metalowe Wagraf HUZAR. Na zamówienie możemy również zamontować pieczątki w automatach szkieletowych firm Shiny, Colop lub Trodat.

Numeratory REINER

Oferujemy automatyczne numeratory renomowanej firmy REINER. Numeratory te charakteryzują się dużymi możliwościami regulacji powtarzalności numeru oraz bardzo dużą trwałością.

Datowniki i numeratory automatyczne

Datowniki automatyczne firm Trodat, Shiny i Colop oraz numeratory firmy Shiny.

Datowniki z płytką tekstową

Datowniki, w których oprócz daty można umieścić dodatkowo tekst.

Datowniki kwadratowe i prostokątne

Datowniki okrągłe z płytką tekstową

Datowniki z numeratorem i płytką tekstową
oraz datownik z płytką tekstową przed datą


Datowniki te występują w kombinacjach:
- datownik + datownik + miejsce na dowolny tekst
- datownik + numerator + miejsce na dowolny tekst
- miejsce na tekst + datownik

Drukarenki do samodzielnego układania tekstu pieczątki

W niektórych sytuacjach niezędna jest szybka i częsta zmiana tekstu pieczątki (np. przy stemplowaniu etykiet) i wtedy doskonale sprawdzają się pieczątki typu drukarenka do samodzielnego układania tekstu. Takie drukarenki również posiadamy w swojej ofercie. Komplet składa się z automatu i zestawu gumowych czcionek umożliwiających składanie dowolnego tekstu.

Tusze i poduszki

W ofercie posiadamy pełną gamę tuszy do pieczątek.
Tusze na bazie wody do klasycznych pieczątek polimerowych i gumowych w automatach, również te w nietypowych kolorach np. róż, pomarańcz, żółty czy brązowy. Tusze do stempli stalowych oraz numeratorów oraz tusz UV do znakowania skóry ludzkiej używany np. na dyskotekach.
Oferujemy również poduszki tuszujące do pieczątek klasycznych na uchwytach oraz poduszki do automatów.

Pieczątki W DŁUGOPISIE

Doskonały pomysł na prezent to pieczątka w długopisie. Oferujemy długopisy firm HERI i GOLDRING. Długopisy Goldring dodatkowo posiadają rysik do obsługi smartfona.
Na pieczątce można zmieścić do 3 wierszy tekstu, czyli np. imię i nazwisko, stanowisko i numer telefonu, w przypadku lekarzy może być nazwisko, specjalizacja i numer prawa wykonywania zawodu itp., wybór tekstu zależy od Państwa potrzeb.
Długopisy zapakowane są w eleganckie etui.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego